Bajka o Mrówkach, które odkrywają odwagę do bycia sobą.

Ta bajka to kolejna pozycja od Marty Żurowskiej, która pozwala kształtować dwie bardzo ważne postawy przedsiębiorczych ludzi: odwagę i autentyczność.

Bardzo często świat, ludzie nas otaczający chcą narzucić nam to jacy mamy być. Oczekują od nas pewnych zachowań, które mogą w stać w sprzeczności z tym co czujemy. I to właśnie opowieść o tym, że mamy prawo się bać, mamy prawo być sobą i ostatecznie do autentyczność i szczerość są tym za co ludzie nas docenią.

Książka oprócz ciekawej fabuły zawiera również piękne sentencje, jak na przykład: „Odwaga ma wiele twarzy. czasami to wzięcie udziału w trudnej akcji. Czasami to pozostanie sobą, gdy inni zachowują się inaczej. A innym razem to kwestia uwierzenia w siebie.”

Jak każda książka tej autorki, tak i ta ma na końcu zadania dla dzieci, które pomagają przywołać przeczytane historie, ale także odkryć dlaczego czasem jest trudno być sobą i czym jest odwaga. Znajdziemy w niej także zdania, które wspierają dzieci w byciu sobą i takie zdania, które nie wspierają dzieci w byciu sobą.

To doskonała pozycja jeśli chcesz wychować pewne siebie i świadome dziecko :) A może także mądrego i odważnego przyszłego lidera ;)