Każdy z nas, niezależnie od tego czy jest tego świadomy czy nie, ma pewien wizerunek. Ludzie patrząc na nas, nasze działania, zachowania, osiągnięcia budują sobie nasz obraz. Postrzegamy siebie nawzajem przez pryzmat tego co zobaczymy, czasem również tego co usłyszymy na temat danej osoby. Jednak czy zawsze jest to zbieżne z prawdą?

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej w dobie social mediów, kiedy obserwując kogoś na Instagramie, Tik Toku, Snapchacie wydaje nam się, że wiemy jak ten ktoś żyje, jaki jest – choć widzimy raptem kilkuminutowy wycinek z jego życia.

Możemy na to narzekać albo zastanowić się jak to wykorzystać w pozytywny sposób. I tutaj przychodzę z pomocą Wam i uczniom 😊         

Otóż niezależnie od tego ile różnych kont posiadasz w mediach społecznościowych, po pierwsze – warto w nich być, po drugie – warto świadomie budować swój wizerunek. Warto mieć świadomość, że w social mediach znajduje się też szeroko pojęty „biznes'. LinkedIn to świetna platforma to powiększania swojej sieci kontaktów biznesowych, ale coraz częściej taką platformę jest również Facebook czy Instagram. Dzisiaj część firm szuka swoich pracowników nie poprzez portale typu Pracuj.pl, ale w gronie swoich obserwatorów (jest to tańsze i niejednokrotnie efektywniejsze).           

To wystarczające powody do tego by dbać, o to co na nasz temat pojawia się w social mediach. Ale jeśli to Ci nie wystarcza podam jeszcze parę statystyk. Poniżej grafika reprezentująca, na jakich platformach najczęściej rekruterzy sprawdzają informacje o potencjalnych pracownikach. Zaskoczony?

To również sprawia, że warto uwrażliwiać na tę kwestię uczniów, młodych ludzi, którzy za chwilę będą wchodzili na rynek pracy. To niezwykle istotne by dbali Oni o swoje ustawienia prywatności, oraz o to co z ich udziałem trafia do Internetu. W tym celu powstał scenariusz zajęć do wykorzystania na Doradztwie Zawodowym czy nawet podczas lekcji wychowawczej. Sporo w nim informacji i aktywności, które pozwolą młodym ludziom świadomie budować swój wizerunek, które nie tyle nie zaszkodzi co pomoże w otrzymaniu wymarzonej pracy czy rozwinięciu własnego biznesu. Kilka najprostszych wskazówek:

Jeśli chcesz pobrać scenariusz zajęć wraz z prezentacją wystarczy, że wpiszesz swój adres email a poniżej pojawi się link z plikiem do pobrania :)

Udanej realizacji!
Daj znać jak się sprawdził ;)

PS Jeśli potrzebujesz prezentacji w innym formacie – napisz do mnie – z chęcią udostępnię :)

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od ARP Katarzyna Ciupa, 64-920 Piła ul. Staromiejska 15 lok. 36 NIP: 7642519552

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne w celach marketingowych przez ARP Katarzyna Ciupa, 64-920 Piła ul. Staromiejska 15 lok. 36 NIP: 7642519552 i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.