Zapraszam na kolejny post ze scenariuszem zajęć dla klas IV-VI, choć myślę, że nieco starszym uczniom również się mogą bardzo spodobać tego typu zajęcia.

Przypomnę, że  publikowane scenariusze  przydadzą się zarówno do nauczycielom, jak i rodzicom, np.: uczącym w edukacji domowej albo po prostu takim, którym zależy na edukacji finansowej dzieci.

 

Pierwszy wpis z tej serii, gdzie znajduje się scenariusz zająć „ŚWIAT BEZ PIENIĘDZY – KIEDYŚ I DZIŚ?' znajdziecie tutaj.

Tematem opublikowanego dziś scenariusza jest BANK. W trakcie zajęć dzieci dowiadują się jakie usługi oferuje nam bank. Dzięki wykorzystaniu prawdziwych ulotek z banku dzieci z zaciekawieniem zapoznają się z ofertą banku i uzupełniają „karty pracy”. W domowych warunkach takie zajęcia można podzielić na części i pracować najpierw z jedną ulotką – jednym produktem banku. Z pewnością na tym etapie zrodzą się pytania dotyczące działalności banków, na które będziecie mogli z powodzeniem odpowiedzieć realizując dalsze punkty scenariusza :)

Realizacja scenariusza „Jak to działa?-BANK” pozwala także ćwiczyć sprawne wykonywanie rachunków, w tym także obliczanie procentów. A co dokładnie w nim znajdziecie?

 

 

Jestem przekonana, że po tych zajęciach Wasze dzieci/uczniowie będą:

  • rozumieli w jaki sposób działają banki komercyjne,
  • potrafili wymienić i krótko opisać najważniejsze usługi bankowe,
  • wskazywać źródła dochodów banków,
  • wiedzieli jak działa bankowość elektroniczna,
  • znali limit gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego,
  • obliczali oprocentowanie.

 

Życzę udanej zabawy!

 

Jeśli chcesz pobrać scenariusz zajęć wystarczy, że wpiszesz swój adres email a poniżej pojawi się link z plikiem do pobrania.

PS Jeśli zrealizujesz chociaż częściowo pobrany scenariusz (czy to w szkole czy z dziećmi w domu) koniecznie podziel się wrażeniami w komentarzu! :)

PS2 Załączniki opublikowała w formacie DOC aby łatwo można było je edytować w zależności od potrzeb

 

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od ARP Katarzyna Ciupa, 64-920 Piła ul. Staromiejska 15 lok. 36 NIP: 7642519552

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne w celach marketingowych przez ARP Katarzyna Ciupa, 64-920 Piła ul. Staromiejska 15 lok. 36 NIP: 7642519552 i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.