Postanowiłam podzielić się pomysłami na to jak zainteresować najmłodszych finansami i szeroko pojętą przedsiębiorczością. I zamierzam to robić cyklicznie.

Jakiś czas temu pojawił się wpis, w którym udostępniłam scenariusz na realizację projektu.

Dzisiaj na końcu wpisu będziecie mogli pobrać scenariusz zajęć dotyczących historii, funkcji, cech i form pieniądza. To swoiste wprowadzenie w świat finansów ;) Mam nadzieję, że scenariusz zainspiruje nie tylko nauczycieli ale również rodziców, którzy czasem nie wiedzą w jaki sposób zacząć rozmowę z dziećmi na temat finansów.

Co znajdziecie w scenariuszu?

 

 

A skąd tytuł scenariusza? Temat ma od razu pobudzać do dyskusji! Przecież kiedyś nie było pieniędzy, ludzie wymieniali się towar za towar, przysługa za przysługę. Dopiero kiedy postanowili ułatwić sobie tę wymianę umówili się na różne formy „naturalnych płacideł” – chcesz wiedzieć jakich?

A czy dzisiaj możliwe jest żebyśmy żyli w świecie bez pieniędzy? No cóż, obecnie coraz mniej gotówki nosimy w portfelach, większość płatności wykonujemy elektronicznie, a rynek kryptowalut kwitnie. Czy to oznacza, że pieniądz w namacalnej formie zniknie? Zachęcam Was do dyskusji w komentarzach, a wcześniej do pobrania scenariusza i dyskusji z dziećmi lub uczniami.

Życzę dobrej zabawy!

 

Jeśli chcesz pobrać scenariusz zajęć wystarczy, że wpiszesz swój adres email a poniżej pojawi się link z plikiem do pobrania.

Wybierz pliki które chcesz pobrać:

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od ARP Katarzyna Ciupa, 64-920 Piła ul. Staromiejska 15 lok. 36 NIP: 7642519552

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne w celach marketingowych przez ARP Katarzyna Ciupa, 64-920 Piła ul. Staromiejska 15 lok. 36 NIP: 7642519552 i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.